Odchudzanie Rzeszów

Odchudzanie po ciąży

w Rzeszowie odchudzanieOdchudzanie po ciąży często nie jest łatwe. Ciężko stwierdzić skąd i kiedy nagromadziły się dodatkowe kilogramy, a teraz nie wiadomo co z nimi zrobić. Waga sprzed ciąży nijak nie przypominała teraźniejszej, a za ćwiczenia po porodzie ciężko się zabrać. Niestety, czy tego chcesz, czy nie, aktywność po porodzie jest bardzo istotna w utrzymaniu się w zdrowiu, aby tym samym móc dbać o prawidłowy rozwój dziecka. Oczywiście, skuteczna dieta po ciąży w dużej mierze wiąże się z naszym odżywianiem jeszcze w trakcie jej trwania. Jeśli nie dbałyśmy o siebie nosząc dziecko w brzuchu, to teraz będzie nam kilkakrotnie trudniej zredukować wagę jednocześnie nie tracąc na własnym zdrowiu.

Odchudzanie po ciąży przede wszystkim wymaga nieco (a nawet więcej niż nieco) cierpliwości. Nie istnieje jedna skuteczna dieta po ciąży, bo każdy organizm jest inny, a każda kobieta inaczej znosi proces wydawania na świat dziecka, ma inne nawyki żywieniowe, inne ciało i różny poziom aktywności fizycznej, metabolizm, itp. Jednak waga sprzed ciąży nie wróci sama, i kluczem do sukcesu jest po prostu zadbanie o siebie.

Profesjonalny dietetyk na pewno może zrobić tu wiele dobrego. Specjalista zna się na rzeczy i pomoże ustalić zdrowe nawyki żywieniowe dostosowane indywidualnie do naszego ciała, abyśmy mogły cieszyć się zarówno smukłą sylwetką, jak i zdrowiem i siłą potrzebnymi do wychowywania małego dziecka. Musisz też zapamiętać, że odchudzanie po ciąży to proces wolny, a im wolniejszy, tym trwalsze będą jego efekty. Ciało potrzebuje czasu na regenerację i powrót do normalności.

Zdecydowanie mogą mu w tym pomóc specjalnie dostosowane, łagodne ćwiczenia po porodzie. Z czasem można zwiększać ich częstotliwość i intensywność, ale trzeba zacząć powoli i delikatnie, aby rozruszać i rozmasować ciało, które odnawia się po tak wielkim wysiłku, jakim jest noszenie i wydanie na świat dziecka. Rozsądna aktywność po porodzie, taka jak joga, spacery, ale nawet indywidualnie dostosowane przez trenera zajęcia na siłowni pomogą całemu organizmowi na szybszy powrót do formy.

Dobrze przemyślane odchudzanie po ciąży może być sprawniejsze niż myślisz!